Turpmāk par automašīnas novietošanu pie Vaidavas ezera būs jāmaksā

No šodienas ieviesta maksa par automašīnu novietošanu pie Vaidavas ezera pludmales, informē Valmieras novada pašvaldība.
10.06.2024. Ziņu aģentūra LETA
 
©f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Par automašīnas novietošanu stāvēšanai būs jāmaksā 1,5 eiro dienā, par motocikla, mopēda vai motorollera - 1 eiro, bet par autobusa - 3 eiro. Autostāvvietu apmaksa veicama "Mobilly" aplikācijā vai ar īsziņas nosūtīšanu. Paredzētas divas bezmaksas stāvvietas invalīdiem, kā arī automašīnu stāvēšanas atļaujas Parka ielas 16 iedzīvotājiem.

Tāpat, lai nodrošinātu kontrolētu satiksmes plūsmu, mainīta satiksmes organizācija iepriekšminēto ielu posmos. Tiek organizēta vienvirziena transporta kustība, iebraukšanu paredzot pa Skolas un Ezera ielām, bet izbraukšanu pa Parka ielu.

Lai Valmieras novada pašvaldība daļēji segtu atpūtniekiem nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, aktīvajā vasaras sezonā pie Vaidavas ezera pludmales ieviesta maksa par auto novietošanu Ezera un Parka ielas posmos, kā arī stāvlaukumā Ezera ielā, maksas ieviešanu pamato pašvaldība.

Turpmāk šāda kārtība būs katra gadu no 1.jūnija līdz 15.septembrim.

Vaidavas ezera pludmale ir iecienīta vieta ne tikai atpūtniekiem. Vaidavas ezera pludmalē tiek nodrošinātas bezmaksas sabiedriskās tualetes. Tāpat uzturēšanas izmaksas veido atkritumu izvešana, pļaušanas darbi. Šovasar pludmalē atjaunotas kvarca smiltis, kā arī plānoti citi atpūtas zonas uzlabošanas darbi.

LEADER projektā pašvaldība šovasar uzstādīs un atjaunos galdus ar soliem, atpūtas krēslus, ugunskura vietas, velostatīvus, atkritumu urnas.

 
 
 
Arī turpmāk galvenā ietekme uz cenu izmaiņām joprojām būs energoresursu un pārtikas cenu svārstībām pasaulē, kā arī to noteiks globālā attīstība. Vienlaikus inflāciju Latvijā ietekmē dažādi piedāvājuma puses faktori saistībā ar nodokļu un tarifu pārskatīšanu, kā arī pieprasījuma puse, ko veicina atalgojuma kāpums. Ieva Šnīdere, Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta analītiķe