VAAD pagājušajā nedēļā fiksējis trīs pārkāpumus augu aizsardzības līdzekļu lietošanā

Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) pagājušajā nedēļā konstatējis trīs pārkāpumus augu aizsardzības līdzekļu lietošanā, liecina dienesta publiskotā informācija.
09.07.2024. Ziņu aģentūra LETA
 
©f64.lv, Dāvis Ūlands

VAAD inspektori pagājušajā nedēļā veikuši 96 augu aizsardzības līdzekļu lietošanas un četras mēslošanas līdzekļu lietošanas prasību pārbaudes.

Par iespējamiem augu aizsardzības līdzekļu lietošanas normatīvo prasību pārkāpumiem saņemti divi ziņojumi, bet par mēslošanas līdzekļu lietošanas normatīvo prasību pārkāpumiem saņemts viens ziņojums. Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas normatīvo prasību pārbaužu ietvaros paņemti seši augu paraugi.

Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas normatīvo prasību pārbaužu laikā konstatēti trīs pārkāpumi, tostarp, lietojot augu aizsardzības līdzekli, tas nonācis blakus teritorijā, kā arī divos gadījumos lietots augu aizsardzības līdzeklis, neievērojot noteikto aizsargjoslu no ūdensobjekta.

VAAD ir 1998.gadā izveidota valsts tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt kultūraugu un mežu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, aizsardzību un aprites uzraudzību, lai saglabātu to bioloģisko daudzveidību, veicinātu sabiedrības drošību un pasargātu apkārtējo vidi no iespējamā augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļu radītā piesārņojuma, radīt priekšnoteikumus, lai lauksaimniekiem būtu pieejams vesels un kvalitatīvs pavairojamais materiāls, kā arī palielinātu produktivitāti un lauksaimniecības konkurētspēju.

 
 
 
Arī turpmāk galvenā ietekme uz cenu izmaiņām joprojām būs energoresursu un pārtikas cenu svārstībām pasaulē, kā arī to noteiks globālā attīstība. Vienlaikus inflāciju Latvijā ietekmē dažādi piedāvājuma puses faktori saistībā ar nodokļu un tarifu pārskatīšanu, kā arī pieprasījuma puse, ko veicina atalgojuma kāpums. Ieva Šnīdere, Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta analītiķe