Sliktas ziņas dārzkopjiem: tomātu stādi nākamgad maksāšot krietni dārgāk

Stādu audzētāji aplēsuši, ka energoresursu cenu kāpuma dēļ nākamgad tomātu stādiem jāmaksā vismaz par 50 centiem vairāk nekā šogad, bet jau tagad esot redzams, ka iedzīvotāju pirktspēja sarūk, vēsta ReTV.
21.09.2022. Portāls nra.lv
 
©Pixabay.com

Izaudzēt tomātus mūsu platuma grādos bez siltumnīcām praktiski nav iespējams, bet energoresursu cenu kāpumu sabalansēt ar iedzīvotāju pirktspēju neesot iespējams. Valdis Pūliņš: “Paskaties uz to malkas pagali, vai nav ar apzeltītu maliņu! Tā cena tai tāda uzkāpusi augšā, bet neko nevar darīt. Gribi audzēt - ir jākurina. Stādiem cena paliks tāda pati. Varbūt dažām šķirnēm.. Būs jāšķiro ekskluzīvās šķirnes atsevišķi, tāds lauku variants. Tās parastās šķirnes, kas cilvēkiem patīk, paliks pa vecām cenām.”

Aldis Bražūns, dārzniecības “Neslinko” dibinātājs, ReTV stāsta, ka nākamgad vēl siltumnīcas apkurināšot ar lēto malku, kas iepirkta pirms vairākie gadiem, bet šogad pirktā tikai mazākajai siltumnīcai vien izmaksājusi 500 eiro.

Mazliet vienkāršāk gan būšot tiem, kuri tomātus un citus siltummīlošos dārzeņus audzē tikai pašpatēriņam, jo tad stādiņus varot izaudzēt kaut istabā uz palodzes, bet vēlāk tos pārstādīt neapkurināmā siltumnīcā.

 
 
 
Tiem, kas patlaban ir aktīvi darba tirgū, ir cerības uz algas pielikumu. Arī darbaspēka trūkums gandrīz visās nozarēs patlaban rada spiedienu uz darba devējiem paaugstināt algas, Dainis Gašpuitis, SEB bankas ekonomists