Cik daudz naudu Latvijas iedzīvotāji gatavi tērēt Lieldienu svinībām?

Latvijā 88% iedzīvotāju Lieldienu svinību mielastam plāno atvēlēt vidēji 30 līdz 50 eiro, liecina "Maxima Latvija" veiktā aptauja.
14.04.2022. Portāls nra.lv
 
©f64.lv, Vladislavs Proškins

Gandrīz 96% iedzīvotāju svētku mielastu nevar iedomāties bez olām, 53% aptaujas dalībnieku svarīga mielasta sastāvdaļa ir arī dažādi svaigie dārzeņi un augļi, 39% nozīmīgi ir maizes un konditorejas izstrādājumi, savukārt 28% būtiska ir gaļa.

Pēc aptaujas datiem, iegādājoties produktus svētku galdam, iedzīvotāji ņem vērā vairākus būtiskus faktorus, tostarp 72% ņem vērā dažādas atlaides Lieldienu produktiem, 70% ievēro kvalitātes un cenas attiecību, 45% būtisks ir veselīgums un produktu sastāvs, savukārt 38% būtisks ir vietējo ražotāju piedāvājums veikalos.

Pērn iedzīvotāji labprāt produktus svētku mielastam iegādājās internetveikalā, taču šogad 88% iedzīvotāju svētkiem sagatavosies, apmeklējot pārtikas veikalus un lielveikalus klātienē, liecina aptaujas dati.

Vaicājot par Lieldienu olu krāsošanu, 92% respondentu norādīja, ka viens no veidiem, kā olas tiks krāsotas ir ar sīpolu mizām, 27% izmantos speciālas veikalos nopērkamas krāsās un 21% olas krāsos arī ar karkade tēju.

Tāpat aptaujā noskaidrots, ka šogad 47% iedzīvotāju šajos svētkos plāno ēst trīs vai četras olas, savukārt 24% plāno ēst vienu vai divas olas.

Aptauja veikta "Maxima Latvija" interneta vietnē no 6. līdz 13.aprīlim un tajā piedalījās 1639 respondenti.

 
 
 
Tiem, kas patlaban ir aktīvi darba tirgū, ir cerības uz algas pielikumu. Arī darbaspēka trūkums gandrīz visās nozarēs patlaban rada spiedienu uz darba devējiem paaugstināt algas, Dainis Gašpuitis, SEB bankas ekonomists