"Oktoberfest" alus cena par litru pirmo reizi pārsniegs 15 eiro

Pasaulē populārākajos alus svētkos "Oktoberfest", kas tradicionāli norisinās rudenī Vācijas pilsētā Minhenē, alus cena par vienu litru pirmo reizi pārsniegs 15 eiro, trešdien paziņojusi Minhenes dome.
04.07.2024. Ziņu aģentūra LETA
 
©Pixabay.com

Alu cena "Oktoberfest" pieaugs par vidēji 3,9%, sasniedzot 13,60 eiro līdz 15,30 eiro par vienu litru. Pērn litrs alus festivālā maksāja 12,60 eiro līdz 14,90 eiro.

Minhene, kas organizē "Oktoberfest", pārbauda, vai krogu noteiktās cenas ir saprātīgas. Tas tiek darīts, salīdzinot krogu cenas ar lielo ēdināšanas uzņēmumu noteiktajām cenām Minhenē. Tie pašreiz prasa 7,70 eiro līdz 12,80 eiro par vienu litru alus.

Tomēr "Oktoberfest" alus ir dārgāks, jo tiek gatavots speciāli festivālam un ir sevišķi stiprs.

Kopš 2004.gada alus cena "Oktoberfest" ir divkāršojusies.

Šogad dārgāki būs arī bezalkoholiskie dzērieni, kas tiks tirgoti "Oktoberfest", bet plašāk būs pieejams arī bezmaksas dzeramais ūdens.

"Oktoberfest" sāksies 21.septembrī un ilgs līdz 6.oktobrim. Šogad tiek gaidīti seši miljoni apmeklētāju.

Pagājušajā gadā festivālu apmeklēja 7,2 miljoni cilvēku, kas izdzēra 6,5 miljonus litru alus.

 
 
 
Arī turpmāk galvenā ietekme uz cenu izmaiņām joprojām būs energoresursu un pārtikas cenu svārstībām pasaulē, kā arī to noteiks globālā attīstība. Vienlaikus inflāciju Latvijā ietekmē dažādi piedāvājuma puses faktori saistībā ar nodokļu un tarifu pārskatīšanu, kā arī pieprasījuma puse, ko veicina atalgojuma kāpums. Ieva Šnīdere, Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta analītiķe