Aptauja: Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 18.novembra svētku maltītei izvēlēsies vietējos produktus

Aptaujas rezultāti liecina, ka starp iecienītākajiem Latvijā ražotiem produktiem ir augļi, dārzeņi un svaigā pārtika, piemēram, dažāda veida svaigā gaļa, maize, piena produkti un dažādi saldumi.
15.11.2020. Ziņu aģentūra LETA
 
Latvijas produkti, ZiniCenu ©F64

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 18.novembra svētkos maltītei izvēlēsies Latvijā ražotus produktus, liecina mazumtirgotāja "Rimi Latvia" un socioloģisko pētījumu kompānijas "Norstat" veiktā aptauja.

Aptaujas rezultāti liecina, ka starp iecienītākajiem Latvijā ražotiem produktiem ir augļi, dārzeņi un svaigā pārtika, piemēram, dažāda veida svaigā gaļa, maize, piena produkti un dažādi saldumi.

Šogad iedzīvotāji svētkus svinēs mājās - vairums jeb 56% plāno svinēt kopā ar pašiem tuvākajiem, savas mājsaimniecības iedzīvotājiem. Svētku maltītes pirkumi arī tiks veikti pārdomāti - 40% respondentu atzina, ka izvēlēsies cenas ziņā izdevīgākos produktus veikalu plauktos.

60% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka svētku maltīti gatavos paši. Svētku vakariņās galdā 81% gadījumu tiks celti gaļas ēdieni, 64% gadījumu dārzeņi un augļi, 63% gadījumu - konditorejas izstrādājumi un 52% gadījumu - salāti.

Tāpat 59% aptaujas dalībnieku atzina, ka svētku vakarā baudīs tēju vai kafiju, savukārt 45% atzina, ka pie svētku maltītes baudīs vīnus vai dzirkstošos vīnus, un 15% iedzīvotāju atzina, ka izvēlēsies stipros alkoholiskos dzērienus.

"Rimi Latvia" un "Norstat" aptauja veikta 2020.gada novembrī, piedaloties 1004 Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

 
 
Pandēmija ir veicinājusi patērētāju pāriešanu uz e-komerciju, un ļoti spilgti tas izpaužas pārtikas produktu kategorijā. 51%1 Latvijas iedzīvotāju skatījumā galvenā priekšrocība, iepērkoties internetā, ir neierobežots veikala darba laiks, savukārt 54% augstu vērtē iespēju salīdzināt cenas, bet 47% svarīgākā ir iespēja iepirkties, neizejot no mājas. Pētījums "Iepirkties klātienē vs internetā"