Banāni

Cena par 1 kg banānu.
26.07.2021.
 
069
  • 069  
  • 079  
  • 123  
  • 129  
 
* 26.07.2021

Cenu izmaiņas

Kilogramu banānu visizdevīgāk iegādāties veikalos "Maxima", kur tā cena par ir 0.69 eiro.

Banāni ir gandrīz perfekti augļi – viegli mizojami, pēc krāsas uzreiz var pateikt, vai tie ir nogatavojušies, kā arī tie garšo gandrīz ikvienam! Tiesa, tie satur diezgan daudz cukura - vienā banānā ir 14 g, tomēr šajos augļos ir liels daudzums vērtīgu uzturvielu, kas nepieciešamas mūsu organismam.

Apkopojām 6 vērtīgākās banānu īpašības, kas labvēlīgi ietekmē cilvēka ķermeni.

1. Banāni palīdz vieglāk elpot
Miljoniem cilvēku visā pasaulē cieš no astmas, un tā ir izplatītākā hroniskā slimība bērnu vidū. Tomēr izvairīties no astmas varētu būt tikpat viegli kā katru dienu apēst vienu banānu. Londonas Impērijas koledžā tika veikts pētījums, kurā atklājās, ka bērniem, kuri apēda vismaz vienu banānu dienā, elpas trūkums samazinājās par 34% nekā tiem, kuri apēda vienu banānu mēnesī.

2. Banāni palīdz kontrolēt asinsspiedienu
Augsts asinsspiediens tiek uzskatīts par „kluso slepkavu.” Tas izraisa daudz bīstamu slimību kā aneirisms, artēriju sašaurināšanās, dažādas sirds un smadzeņu slimības, palielina sirdslēkmes risku un nieru mazspēju. Viens veids, kā pazemināt asinsspiedienu, ir uzņemt vairāk kālija – uzturvielas, kas ir bagātīgi atrodamas banānos. Viens vidēja izmēra banāns satur apmēram 12% no kālija dienas devas.

3. Banāni palīdz apetītes kontrolēšanā
Banāni ir lielisks šķiedrvielu avots. Vidēja izmēra banāns satur 12% no šķiedrvielu dienas devas.

Pārtikas produktiem, kas satur daudz šķiedrvielu, ir neskaitāmas priekšrocības. Šīs uzturvielas palīdz normalizēt zarnu trakta darbību, samazina holesterīna līmeni, kontrolē cukura līmeni asinīs un palīdz samazināt svaru. Vairākos pētījumos tika pierādīts, ka šķiedrvielas samazina risku saslimt ar sirds slimībām un diabētu.

Viena no vērtīgākajām šķiedrvielu īpašībām ir spēja palēlināt gremošanas procesus, kas palīdz izjust sāta sajūtu ilgi pēc ēšanas. Šī ir lieliska iespēja cilvēkiem, kuri vēlas samazināt patērēto kaloriju daudzumu un notievēt.

4. Banāni var palīdzēt samazināt vēža rašanās risku
Saskaņā ar Amerikas vēža izpētes institūta veiktajiem pētījumiem, šķiedrvielas pazemina kolorektālā vēža rašanās risku, savukārt C vitamīns (banāns satur apmēram 17% no C vitamīna dienas devas), iespējams, samazina risku saslimt ar barības vada vēzi. Balstoties uz šī institūta pētījumiem, augļi kopumā, iespējams, samazina plaušu, kuņģa, mutes, rīkles, balsenes un barības vada vēža rašanās risku.

5. Banāni ir svarīgs auglis sportistiem un aktīvā dzīvesveida piekritējiem
Ja Jūs meklējat, ko uzkost pirms treniņa vai treniņa laikā, tad banāni būs pareizā izvēle. Pētījumi rāda, ka, ēdot banānus ilgstoša treniņa laikā, tie darbojas tāpat kā dažādi sporta nodarbībām paredzēti dzērieni. Vienkāršie ogļhidrāti, kas ir atrodami banānos, tiek viegli pārvērsti enerģijā, un tie satur daudz kālija, kas var palidzēt novērst dehidrāciju. Banānos ir arī vairākas barības vielas, piemēram, antioksidanti, šķiedrvielas un vitamīns B-6, ko parasti pievieno sporta dzērieniem.

6. Banāni palīdz veidot stiprākus kaulus
Augstais kālija daudzums banānos padara tos par lielisku ēdienu ikvienam, kurš vēlas uzlabot savu kaulu stiprumu un veselību. Patērējot uzturā pārtikas produktus, kas satur daudz kālija, ir iespējams novērst osteoporozi. Banāni arī satur 16% no mangāna dienas devas, kas var palīdzēt novērst artrītu un osteoporozi.

 
 
129
Kefīrs "Valmieras piens"
Cena par 1 kilogramu "Valmieras piena" kefīru ar 2,5% tauku saturu.
* 29.07.2021
 
  • 129  
079
Piens "Limbažu"
Cena par 1 litru "Limbažu" piena ar 2,5% tauku saturu.
* 29.07.2021
 
155
Šķīstošā kafija
Cena par 90 g iepakojumu šķīstošās kafijas "Indian Gold Bean".
* 28.07.2021
 
022
Makaroni
Cena par 400 g iepakojumu makaronu radziņi.
* 28.07.2021
 
079
Kviešu milti
Cena par 2 kg iepakojumu kviešu miltu.
* 28.07.2021